تاریخ انتشار : شنبه 13 آبان 1402 - 9:11
20 بازدید
کد خبر : 2617

« نه» به آمریکا ۴۵ ساله شد، یوم‌الله آزادی مسجدالاقصی در راه است

« نه» به آمریکا ۴۵ ساله شد، یوم‌الله آزادی مسجدالاقصی در راه است

به گزارش تبریز قدیم به نقل ازفارس به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، به کسانى که ایمان آورده‌اند بگو تا از کسانى که به روزهاى پیروزىِ خدا امید ندارند درگذرند‌، تا خدا هر گروهى را برای آنچه مرتکب مى‌شده‌اند به مجازات رساند. (جاثیه، آیه۱۴) ۱۳ آبان نقطه عطفی در مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی

به گزارش تبریز قدیم به نقل ازفارس

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، به کسانى که ایمان آورده‌اند بگو تا از کسانى که به روزهاى پیروزىِ خدا امید ندارند درگذرند‌، تا خدا هر گروهى را برای آنچه مرتکب مى‌شده‌اند به مجازات رساند. (جاثیه، آیه۱۴)

۱۳ آبان نقطه عطفی در مبارزه ملت ایران با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهانخوار است که به فرموده رهبر معظم انقلاب این روز به یک معنا روز دانش‌آموز، به یک اعتبار روز دانشجو و به معنای دیگر روز استواری ملت ایران در مقابل توطئه های استکبار جهانی است.

آمریکایی که ستمکاری علیه ایران را از حدود دهه بیست شروع کرد و در کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ و اسقاط دولت دکتر مصدق با کمک انگلیس و محمدرضای پهلوی آن را آشکار نمود و از آن پس از هیچ خباثت و جنایتی علیه ایران کوتاهی نکرده بود، با تسخیر لانه جاسوسی، چنان سیلی از جوانان ایران خورد که شاید مثل طوفان الاقصای امروز بود و مردم ایران عزت خود را با فتح لانه جاسوسی ترمیم کردند و لذت آزادی و آزادگی بدون حضور پادشاهان وابسته و ستمگر را برای اولین بار می‌چشیدند. انقلاب دوم، شروع پیروزی‌های بعدی بود و‌ ای کاش دولت وقت و موقت می‌توانست از این گنج عزت و قدرت تولید شده، استفاده کند.

و‌ ای کاش از همان ابتدا برخی‌ها می‌فهمیدند که قدرتمند شدن، بازدارندگی می‌آورد و ضعیف بودن، طمعکاران را به تجاوز تحریک می‌کند.

یادمان نرفته روزهای سختی که ما و گذشتگان‌مان پشت سر گذاشتیم و امروز به جای دغدغه عزت، آزادی، استقلال، قدرت، امنیت، سلامت و… که دیروز داشتیم، از نانو تا فضا و اقیانوس‌های جهان را تسخیر کرده و ابرقدرت منطقه و قدرت دنیاییم. هیچ مناقشه‌ای در منطقه بدون ایران بسامان نمی‌شود.

 

گرگ اسرائیل، کودکان غزه را می‌درد و زنان را زیر آوارها له می‌کند و مردم فرانسه را ساس، می‌خورد و آمریکا به رغم مخالفت‌ها و فقیرانش، مصوب می‌کند که ۱۴و نیم میلیارد دلار به اسرائیل بدهند و در انگلیس، مثل فرانسه و آمریکا و اسپانیا و… صدها هزار نفر علیه سیاست‌های حمایتی از اسرائیل به خیابان می‌آیند و آزادگان جهان به خروش و جوشش آمده و… و رسانه‌های ضدانقلاب، پس از یک سال هنوز برای یک تکه روسری زن‌های ایران، خود را پاره پاره می‌کنند و تمام همتش بر ترویج بی‌حیایی و بی‌عفتی است و با دوز و کلک و دروغ و حرافی و کپشن و کلیپ، در خیابان و بیمارستان دنبال دختر و زن سکته‌ای می‌گردند که به گردن نظام بیندازند. این قدر دنیای اینها کوچک و خودشان حقیر و دست‌پرورده و کودک و احمق‌اند.

 

اهتزار پرچم مبارزه با استکبار توسط دهه هشتاد و نودی‌ها در آذربایجان

راهپیمایی ۱۳ آبان‌ماه در تبریز و شهرهای آذربایجان شرقی با شعار « نظم نو جهانی با نسل آرمانی» و با حضور گسترده مردم، دانشجویان و دانش آموزان در یک هوای ابری و بارانی پائیزی برگزار شد.

باتوجه به اینکه ویژه مراسم ۱۳ آبان  در تبریز به صورت راهپیمایی و از خیابان‌های اطراف به سمت مصلای امام خمینی(ره) آغاز شد از ساعاتی پیش بسیاری از دانشجویان، دانش آموزان و مردم در میدان فلسطین حضور داشتند.

راهپیمایی کنندگان تصاویری از رهبر معظم انقلاب، سردار سلیمانی، سیدحسن نصرالله و همچنین کودکانی که در غزه و در حملات وحشیانه رژیم صهونیستی به شهادت رسیدند، در دست داشتند.

مردم، دانش آموزان و دانشجویان تبریزی حاضر در سه راه طالقانی پرچم‌ مقدس کشورمان به همراه پرچم های فلسطین و حزب الله لبنان را با خود همراه داشتند.

 

روز سیزدهم آبان ماه امسال نیز انبوه جمعیت در مسیرهای مشخص و تعیین شده با پلاکارد و بنرهای با شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، « مرگ بر انگلیس»؛ «آذربایجان اویاخدی انقلابا دایاخدی»، و حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست یک صدا  به سمت مصلای امام خمینی(ره) این شهر راهی شدند و البته زیبایی این راهپیمایی در جوانی آن از جنس دانش‌آموزانی بود که همه متشکل از نسل جدید انقلاب بودند.

پرچم سه رنگ کشورمان نیز با زیبایی تمام و در تعداد زیاد در دستان راهپیمایان تبریزی به اهتزار در آمده بود تا چشم  دشمنان  این مرز و بوم را  کور کند؛ شرکت کنندگان همچنین تصاویر بنیانگذار جمهوری اسلامی امام خمینی(ره) و  رهبر معظم انقلاب اسلامی را در دست داشتند.

راهپیمایان تبریزی همچنین با در دست داشتن کاغذنوشته هایی با مضامین «مطیع امر رهبریم»، «آمریکا دشمنی بزرگ تر از ملت خود ندارد» و «آمریکا در چه فکریه، ایران پر از بسیجیه» استکبار ستیزی خود را به نمایش گذاشتند.

تجمع کنندگان همچنین با همراه داشتن دست نوشته‌هایی ضمن اعلام انزجار از سیاست‌های خصمانه آمریکا و رژیم صهونیستی، خواستار توقف کشتار مردم مظلوم فلسطین توسط صهیونیست‌ها شدند.

شعارهای «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و « هیهات من الذله» پرتعدادترین شعارهایی بود که در این تجمع از سوی مردم، دانش آموزان و دانشجویان شنیده شد.

تجمع کنندگان همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی از سازمان‌ها و مجامع بین المللی و حقوق بشری خواستند تا سکوت خود را در قبال جنایات در غزه بشکنند و اقدامی بازدارند در قبال این جنایات داشته باشند.

بسیاری از شرکت کنندگان در این مراسم به صورت خانوادگی شرکت کرده اند و در محوطه مصلا از کودک چندماهه تا پیرمرد و پیرزن حضور داشتند.

 

مقید به حجاب  در خون دهه هشتادی‌هاست

نازنین زهرا، دانش‌آموز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز گفت: چون از آمریکا متنفرم چون معتقدم مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلته… حاضرم از نون خشک بخورم گرونی رو تحمل کنم ولی زیر بار حرف زور آمریکا نروم ! من نمی‌تونم جنایت‌های آمریکا رو فراموش کنم.

دانش‌آموز تبریزی می‌گوید: همه بدانند اطاعت از ولایت فقیه و  مقید به حجاب در خون دهه هشتادی‌هاست.

 

من از نسل آفتابم و به وجود رهبری چون سید علی می‌بالم

علی  دیگر دانش‌آموز تبریزی نیز می گوید:  امروز آمده‌ایم، بگوییم: رهبرم جانم فدای شمایی که برای من نوجوان اسطوره عدالتی، آقا جان، دل آرام باشید زیرا که آینده وطنم را خواهم ساخت.

وی افزود: من از نسل آفتابم و به وجود رهبری چون سید علی می‌بالم. من دانش‌آموزم و به آرمان‌های انقلاب اسلامی خود پایبندم.

دهه هشتادی، بسیج را یک ظرفیت بزرگ برای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا عنوان کرد و گفت: آنچه امروز عامل چرخه پیشرفت کشور ماست، روحیه بسیجی و جهادی است و دانش‌آموزان دهه هشتادی بیش از گذشته از این روحیه برخوردار بوده و پشتیبان انقلاب هستند.

محمدحسین دانش‌آموز تبریزی اظهار کرد: «در آن زمان دانش‌آموزان برای مبارزه با استکبار نقشی مهم و فراموش نشدنی را ایفا کردند، امروزه هم باید چنین باشد و دشمن بداند که نمی‌توانید دانش‌آموزان آگاه کشور را دچار سردرگمی و بی‌هدفی کند.»

 

پایان پیام/۶۰۰۰۲


منبع خبر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی