تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403 - 17:21
12 بازدید
کد خبر : 3898

شاهین محمودی

نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی

نامزدهای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس در آذربایجان شرقی
دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یازدهم اسفند ماه در ۱۳ حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی برگزار شد و ۱۳ نفر به طور مستقیم در دور اول راهی مجلس شدند و ۱۲ نفر به دور دوم راه یافتند.

 

شمارش معکوس برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز شده، انتخاباتی با داوطلبانی از طیف‌های مختلف که اهمیت مشارکت گسترده در آن بیش از ادوار گذشته است.

 

در باب اهمیت مشارکت در انتخابات، رهبر معظم انقلاب در بیاناتی انتخابات را برای کشور و ملت، فرصتی بسیار بزرگ و برای دشمنان تهدید خواندند و افزودند: «برگزاری پرشور انتخابات و حضور همگانی مردم در پای صندوق‌های رأی، تضمین کننده امنیت کشور خواهد بود زیرا دشمنان از پشتوانه مردمی نظام بیش از امکانات تسلیحاتی آن هراس دارند.»

 

در موضوع اهمیت حضور در انتخابات، همواره مسئولان در رده‌های مختلف سخن گفته‌اند و با توجه به شرایط موجود حضور آگاهانه مردم در انتخابات می‌تواند گره گشا باشد.

 

همانگونه که می‌دانیم انتخابات از اهمیت بسیاری برخوردار است و نظر و رأی مردم نیز نتایج آن را مشخص می‌کند.

 

انتخابیهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو بزرگ‌ترین حوزه‌ی انتخابیه در آذربایجان شرقی است که شامل سه شهرستان تبریز، آذرشهر و اسکو و جمعیتی بالغ بر ۲٬۰۴۱٬۶۱۴ نفر (سال ۱۳۹۵) می‌شود که به تنهایی بیش از ۵۲ درصد از جمعیت استان را دربرمی‌گیرد.

 

این حوزه تا پیش از سال ۱۳۷۹ خورشیدی (دوره‌های اول، دوم، سوم، چهارم و پنجم مجلس) با نام حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز شناخته می‌شد که در این سال و همزمان با شروع دوره ششم مجلس شورای اسلامی باتوجه به تأسیس شهرستان‌های جدید آذرشهر و اسکو، به حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو تغییر نام داد.

 

حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو، ۶ کرسی از مجلس شورای اسلامی را به خود اختصاص داده است که از این جهت پس از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس (با ۳۰ کرسی)، دومین حوزه انتخابیهٔ بزرگ کشور محسوب می‌شود. حوزه انتخابیه مشهد و کلات و حوزه انتخابیه اصفهان هرکدام با اختصاص ۵ کرسی از مجلس به خود، رتبهٔ سوم از نظر تعداد کرسی‌های مجلس را در اختیار دارند.

 

۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ موعد برگزاری دوازدهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی بود و بر اساس آمارهای نهایی وزارت کشور و فرمانداری شهرستان تبریز برای رقابت در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو ۲۸۷ نفر تأیید صلاحیت شده بودند که این آمار یکی از بی‌سابقه‌ترین آمارهای ادوار گذشته را به خود اختصاص داده بود.

 

با این حساب برای هر کرسی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو حدود ۴۸ نفر با همدیگر به رقابت پرداختند.

 

باتوجه به درصدهای رأی کسب شده ۱۲ نامزد به مرحله دوم انتخابات راه یافتند.

 

علی جعفری آذر

 

علی جعفری آذر دارای مدرک کارشناسی ارشد حقوق عمومی است و پیش از این مدیرکل ثبت احوال آذربایجان شرقی و معاون حقوقی و فرهنگی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان و فرماندار بوده است.

 

حل مشکلات اقتصادی و معیشتی، احیای دریاچه ارومیه، مشکلات اجتماعی از موضوعاتی است که در نظر دارد در مجلس شورای اسلامی بررسی کند.

 

علی جعفری آذر ۶۷ هزار و ۵۵۲ رأی در مرحله اول کسب کرد.

 

جواد عبادی

 

جواد عبادی متولد سال ۱۳۵۳ در شهر تبریز است، مدرک تحصیلی وی دکترای اقتصاد و تحصیلات حوزوی است و مؤسس و مدیرعاملی مؤسسه آموزش و تحقیقات کاربردی فقه اقتصادی طیبات، عضو کارگروه تخصصی شورای فقهی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، دبیر علمی کمیته تخصصی اقتصاد مرکز پژوهش‌های مجلس، رئیس «شورای تخصصی فقه اصناف» بسیج اصناف کشور، مشاور و کارشناس فقه اقتصادی سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح را در کارنامه دارد.

 

سر و سامان دادن به مسائل اقتصادی کشور و بازارهای مالی از اهداف او در نمایندگی مجلس شورای اسلامی است.

 

جواد عبادی ۶۱ هزار و ۷۷۷ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

علیرضا منادی

 

استاد و کارمند دانشگاه علوم پزشکی تهران، دانشگاه آزاد اسلامی، صاحب امتیاز آزمایشگاه تشخیص طبی در تهران، مؤلف ۶ جلد کتاب، نمایندهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو در دوره یازدهم، دهم، نهم و هشتم مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را در سوابق خود دارد.

 

اصلاح چرخه آموزش و پرورش و مشکلات معلمان، تنش آبی، مس آذربایجان و حاشیه نشینی از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

علیرضا منادی ۵۶ هزار و ۲۴۴ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

رضا صدیقی

 

رضا صدیقی در سال ۱۳۴۴ در تبریز متولد شده است و مشاور فرماندهی سپاه عاشورا، مسئولیت و فرماندهی در رده‌های مختلف سپاه عاشورا، حضور فعال در جبهه (دوران دفاع مقدس) و فرماندار شهرستان اهر از جمله سوابق وی است.

 

پیگیری مسائل اقتصادی استان از جمله معادن، تورم، اشتغال و ازدواج جوانان از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

رضا صدیقی ۵۵ هزار و ۱۷۷ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

علی آجودان زاده

 

علی آجودان زاده متولد سال ۱۳۵۵ در تبریز بوده و فارغ التحصیل رشته دکترای پزشکی مدیریت سلامت بوده و پزشک پایش سلامت جانبازان ویژه (شیمیایی، قطع نخاع) استان آذربایجان شرقی، مدیرکلینیک های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی استان، عضو اصلی هیئت مدیره و خزانه دار مجمع خیرین سلامت استان عضو شورای سیاستگذاری نماز جمعه استان را در کارنامه خود دارد.

 

پیگیری مسائل بهداشتی و سلامت و محیط زیستی از جمله مازوت سوزی نیروگاه تبریز و آلودگی هوا، تشکیل مس آذربایجان، برطرف کردن مشکلات صنعتی و کشاورزی استان جوانان از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

علی آجودان زاده ۵۳ هزار و ۹۲۲ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

محمدحسین فرهنگی

 

محمد حسین فرهنگی متولد سال ۱۳۴۰ در تبریز و دارای مدرک تحصیلی دکترای تخصصی فقه و مبانی حقوق اسلامی است.

 

رئیس ستاد لشکر عاشورا در دوران دفاع مقدس و در سال‌های بعد فرمانده منطقه مقاومت بسیج استان آذربایجان شرقی و جانشین سپاه عاشورا و فرمانده بسیج دانشجویی کل کشور، تدریس در دانشگاه، نماینده اصولگرای تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس هفتم، هشتم، نهم، دهم و یازدهم، نایب رئیس و عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس، نایب رئیس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه و عضویت کمیسیون‌های شوراها و امور داخلی عمران و صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی را در کارنامه خود دارد.

 

ایجاد تحول در موضوعاتی چون تورم، بیکاری، گرانی و پیگیری روند استقلال مس آذربایجان از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

محمد حسین فرهنگی ۴۹ هزار و ۹۵۸ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

سید محمدرضا میرتاج‌الدینی

 

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی متولد ۱۳۴۱ تبریز است، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، مسئول امور پارلمانی سازمان صداوسیما و مشاور رئیس صداوسیما، مدرس در دانشگاه‌های مختلف، مبلّغ دینی در کشورهای ترکیه، جمهوری آذربایجان، آلمان، سوئیس، روسیه و …، ریاست فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی، ریاست مجمع نمایندگان مجلس و نایب رئیس فراکسیون اکثریت مجلس، نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس هفتم، هشتم و یازدهم، عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس، معاونت امور مجلس رئیس‌جمهور، معاونت رئیس‌جمهور در اجرای قانون اساسی و مسئولیت امور روحانیت را برعهده داشته است.

 

پیگیری اصلاحات در نظام بانکی، اصلاح ساختار بودجه برای حذف کسری بودجه و حمایت از تولید و صنعت برای اشتغال جوانان از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی ۴۳ هزار و ۳۸۲ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

علیرضا نوین

 

علیرضا نوین متولد سال ۱۳۴۰ در محله کوچه باغ تبریز و جانباز ۳۵ درصد دارای مدرک تحصیلی دکترای برنامه ریزی شهری در گرایش شهرسازی از دانشگاه تبریز است.

 

مسئول بسیج شهرستان تبریز، مسئول نیروی انسانی سپاه، فرمانده گردان مهندسی رزمی سپاه، رئیس ستاد لشکر عاشورا، معاون مهندسی نیروی زمینی سپاه و شهردار تبریز از سال ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۲ را در سوابق خود دارد.

 

پیگیری مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، اجرای صحیح و سریع برنامه هفتم توسعه کشور و تسریع در تحقق وعده‌های متنوع و امیدبخش دولت و بازگرداندن دوباره امید نزد مردم از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

علیرضا نوین با ۴۱ هزار و ۳۷۵ رأی در مرحله اول انتخابات کسب کرد.

 

سید مرتضی حسینی

 

متولد ۱۳۴۴، فارغ التحصیل علوم سیاسی است، معاونت هماهنگی و امور اجرایی سازمان تعزیرات حکومتی کشور و مدیرکل پیشگیری مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه از سوابق او است.

 

مرتضی حسینی از حوزه میانه با ۱۱ هزار و ۶۳ رأی به دور دوم راه یافت.

 

مهدی اسماعیلی

 

مهدی اسماعیلی در میانه متولد شد و دارای مدرک کارشناسی ارشد تاریخ است.

 

رئیس گروه تحقیقات اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه کندوان شهرستان میانه، معاون پژوهشی و برنامه ریزی مدیرکل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری آذربایجان شرقی و عضو گروه ویرایش اطلس اجتماعی وزارت کشور از جمله سوابق اجرایی وی است.

 

پیگیری مسائل مربوط به آموزش و پرورش، افزایش مهاجرت و اشتغال پایدار از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

 

مهدی اسماعیلی از حوزه میانه با ۱۱ هزار و ۴۵۷ رأی به دور دوم راه یافت.

محمد طاهری

از حوزه انتخابیه شبستر بوده و با ۷ هزار و ۸۲۶ رأی به دور دوم راه یافت.

حسن غیاثی

از حوزه انتخابیه شبستر بوده و پیگیری مسائل اقتصادی و معیشتی مردم، خشک شدن دریاچه ارومیه، کیفیت پایین خدمات بهداشت و درمان، جاده‌های مواصلاتی و مشکلات کم آبی در حوزه شرب و کشاورزی از برنامه‌های او در مجلس شورای اسلامی خواهد بود.

حسین غیاثی با ۶ هزار و ۹۹۱ رأی از ۵۰ هزار و ۷۳۳ رأی مأخوذه به دور دوم راه یافت.

انتهای پیام/

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی