تاریخ انتشار : دوشنبه 10 مهر 1402 - 13:17
14 بازدید
کد خبر : 2383

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی

الناز طاهری

مشکلی در تامین زمین برای طرح جوانی جمعیت در استان وجود ندارد

مشکلی در تامین زمین برای طرح جوانی جمعیت در استان وجود ندارد
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی روز دوشنبه در مراسم واگذاری زمین به یکهزار خانواده دارای سه فرزند و بیشتر استان گفت: در این مراسم به صورت نمادین یک هزار قطعه زمین به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در قالب طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اهدا می شود.

مشکلی در تامین زمین برای طرح جوانی جمعیت در استان وجود ندارد

 

 

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی روز دوشنبه در مراسم واگذاری زمین به یکهزار خانواده دارای سه فرزند و بیشتر استان گفت: در این مراسم به صورت نمادین یک هزار قطعه زمین به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر در قالب طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت اهدا می شود.

 

«امیر بخشی زاده»، با بیان اینکه این زمین ها در ۱۹ شهر استان به خانواده ها واگذار می شود، افزود: هم اکنون یک هزار و ۷۴۴ خانواده در استان واجد شرایط دریافت زمین در این طرح هستند.

 

وی اظهار کرد:در اجرای طرح جوانی جمعیت مشکلی در تامین زمین در آذربایجان شرقی وجود ندارد و ۲ هزار قطعه زمین در این طرح آماده شده است در اجرای طرح جوانی جمعیت مشکلی در تامین زمین در استان وجود ندارد و ۲ هزار قطعه زمین در این طرح آماده شده است و این استان از استان های پیشرو در واگذاری زمین در این طرح است.

 

مدیرکل راه و شهرسازی با اشاره به طرح نهضت ملی مسکن در استان، گفت: در این طرح حدود ۲۹۵ هزار نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۵۰ هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند.

 

بخشی زاده، ادامه داد: در این طرح طی چهار سال باید ۲۰۰ هزار واحد مسکن ساخته شود که در ۲ سال اخیر ۸۵ هزار واحد مسکن در سطح روستاهای و شهرهای در حال ساخت است.

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم افزود: هیچ کشوری در دنیا با فرزند کمتر به قدرت نرسیده است و کشورهایی که از پیشرفت برخوردار شده اند، پرجمعیت هستند.

 

 

وی عامل بقا و دوام یک کشور را جمعیت اعلام و اظهار کرد: اگر کشوری دارای هر چقدر سرزمین بزرگ و امکانات مادی زیاد و زیرساخت های مختلف داشته باشد ولی جمعیت ساکن نداشته باشد، دارای هیچ ارزشی نبوده و مردم سایر کشورها امکانات این سرزمین را به تاراج خواهند برد.

 

استاندار آذربایجان شرقی گفت: برای داشتن ایران قوی و قدرتمند در دنیا و سربلند در مقابل کشورهای منطقه باید روز به روز جمعیت کشور افزایش یابد و برای جوانی جمعیت تلاش کرد.

خرم ادامه داد: یکی از عواملی که می تواند به افزایش جمعیت یک کشور کمک کند، اصالت و نجابت خانواده است و اگر خانواده در یک مملکت پایدار باشد و زندگی مشترک و ازدواج در آن رونق داشته باشد، آن کشور از لحاظ تولید مثل و افزایش جمعیت روز به روز با ترقی و تعالی مواجه می شود.

وی با قدردانی از خانواده هایی که با وجود کمبودها و مشکلات زندگانی خود را حفظ کرده و گرم نگه می دارند، یادآور شد: خانواده هایی که با کوچکترین مشکل متارکه و از هم پاشیده می شوند، موجب غضب خداوند قرار گرفته و موجب می شوند جامعه سست و بی بنیان شود.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: خانواده، ازدواج، سازگاری با کمبودها و فرزند آوری از عوامل رشد و پیشرفت یک جامعه بوده و وجود یک یا ۲ فرزند در خانواده گرمابخش کانون خانواده نبوده و احتمال دارد با بروز یک تصادف، حادثه یا مریضی، ریشه خانواده بخشکد.خانواده، ازدواج، سازگاری با کمبودها و فرزند آوری از عوامل رشد و پیشرفت یک جامعه بوده و وجود یک یا ۲ فرزند در خانواده گرمابخش کانون خانواده نبوده و احتمال دارد با بروز یک تصادف، حادثه یا مریضی ای، ریشه خانواده بخشکد.

خرم، با بیان اینکه برای ماندگاری یک مملکت نیاز است تا هر خانواده سه تا هفت فرزند داشته باشد، افزود: کسب و کار، اقتصاد، فرهنگ و اجتماع و سایر حوزه ها وابسته به جمعیت است.

وی اظهار کرد: وجود خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر برای جامعه الگو بوده و فعالان حوزه فرهنگ و هنرمندان باید در خصوص افزایش تولید مثل، فرزندآوری و جوانی جمعیت تبلیغ و ترویج کنند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: کشورهای اروپا بعد از ۵۰ سال تجربه کنترل جمعیت، شکست خورده و هم اکنون سیاست های خود را به سمت افزایش جمعیت سوق داده اند.

خرم، با انتقاد از ترویج فرهنگ نگهداری سگ در خانواده ها بجای فرزندآوری، ادامه داد: خون و نفس انسان الهی بوده و باید این نفس با انسان هم نفس شود نه با حیوانات.

 

وی با تاکید بر اینکه تمام بانک ها، مسوولان ادارات و سازمان های این استان از جمله راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به تامین زمین و مسکن برای خانواده ها موظف و مکلف شده اند، یادآور شد: سازمان های ذیربط باید به فکر تامین نیازهای خانواده ها برای توسعه جوانی جمعیت و ازدواج در جامعه باشند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی