تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1402 - 6:55
24 بازدید
کد خبر : 3440

مشارکت پرشور مردم ایران/ سرمای زمستان مغلوب گرمای انتخابات شد/ گزارش خبرنگار ان تسنیم را ببینید + فیلم

مشارکت پرشور مردم ایران/ سرمای زمستان مغلوب گرمای انتخابات شد/ گزارش خبرنگار ان تسنیم را ببینید + فیلم

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، انتخابات به عنوان شاخصه و مظهر مردم‌سالاری از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در طول این چهار دهه مردم همواره با حضور در صحنه انتخابات، ضمن مایوس ساختن دشمن، سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کرده‌اند. بی‌تردید نقش تأثیر‌گذار مجلس شورای اسلامی در تقنین و نظارت و ریل‌گذاری حرکت

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، انتخابات به عنوان شاخصه و مظهر مردم‌سالاری از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در طول این چهار دهه مردم همواره با حضور در صحنه انتخابات، ضمن مایوس ساختن دشمن، سرنوشت سیاسی کشور را تعیین کرده‌اند.

بی‌تردید نقش تأثیر‌گذار مجلس شورای اسلامی در تقنین و نظارت و ریل‌گذاری حرکت دولت‌، اهمیت انتخابات پیش رو را مضاعف می کند تا مردم در این برهه ‌ حساس طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاکیدات رئیس جمهور با انتخاب درست در افزایش اقتدار، عزت و استقلال ایران اسلامی مشارکت کنند.

اما بالاخره انتظار به سر آمد و ماراتن دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان از ساعت ۸ امروز ‌آغاز شد و باید ۲۹۰ نماینده از حوزه‌های مختلف ‌انتخاب و راهی خانه ملت شوند؛ انتخاباتی که پس از ۳ ماه بررسی صلاحیت داوطلبان از سوی هیأت‌های نظارت و شورای نگهبان، بیش از ۱۵ هزار و ۲۰۰ داوطلب در سراسر کشور ردای کاندیداتوری انتخابات مجلس دوازدهم را بر تن کرده‌اند و بنابر اعلام «احمد وحیدی» وزیر کشور زمینه برای یک رقابت واقعی میان سلایق و گروه‌های مختلف سیاسی فراهم شده است.

انتخابات مجلس در ۳۱ استان و ۲۹۰ حوزه و ۵۹ هزار شعبه برگزار می‌شود و واجدان شرایط شرکت در این انتخابات، ۶۱ میلیون و ۱۷۲ هزار و ۲۹۸ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که ۳۰ میلیون و ۹۴۵ هزار و ۱۳۳ مرد و ۳۰ میلیون و ۲۲۷ هزار و ۱۶۵ زن خواهند بود.

براساس گزارش خبرنگاران تسنیم از سراسر کشور، هم‌اکنون مردم بسیاری در حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور حضور داشته تا در همان ساعت اولیه رأی‌گیری ضمن انتخاب نماینده اصلح برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، به دشمنان نشان دهند که همچنان پای کار انقلاب هستند و هیچ توطئه‌ای  نمی تواند آنها را مسیر درست انقلاب برگرداند.

گزارش خبرنگاران تسنیم از حوزه‌های مختلف انتخابیه در سراسر کشور

 

 

 

 

 

حماسه بوشهری‌ها در انتخابات ۱۱ اسفند

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور از ساعت ۸ صبح در ۷۸۳ شعبه اخذ رأی شهری و روستایی استان بوشهر آغاز شد.

از همان آغاز فعالیت شعبه رأی‌گیری شاهد حضور باشکوه مردم به ویژه رأی اولی‌ها هستیم به‌گونه‌ای صف شعبه اخذ رأی طولانی شده است.

مردم فهیم بوشهر از همان ساعت اولیه رأی‌گیری برای شرکت در مهم‌ترین رویداد سیاسی کشور، برای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب، عمل به تکلیف شرعی و قدردانی از خون شهدا مشارکت حداکثری خود را نشان دادند و همه شعب اخذ رأی بوشهر مملو از حضور مردم برای مشارکت در انتخابات ۱۱ اسفند است.

این مشارکت حداکثری نشان از وقوع حماسه دیگری در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است.

اردبیلی‌ها برای رای دادن به صف شدند

 

.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، با به صدا درآمدن زنگ شروع رای گیری مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی وخبرگان ساعاتی قبل ازشروع رای گیری مردم این استان درپای صندوق های رای حاضرشدندتا آرای خود را به صندوق ها بریزند.

حضور میدانی در شعبات متعدد اخذ رای در اردبیل و سایر شهرستان ها حکایت از حضور گرم مردم در هوای سرد زمستانی اردبیل دارد که حتی از ساعت ۷:۳۰ صبح در محل رای گیری حاضر شده و در صف های طولانی منتظر رای دادن برای انتخاب دوازدهم هستند.

در این بین مسجد قدس، مهدیه اردبیل، مسجد محمدیه و مصلی اردبیل و همچنین مسجد هاشمیه مناطق سیزده گانه اردبیل مملو از حضور باشکوه مردم است که آمده اند تا به تبعیت از مقام معظم رهبری در اولین ساعات اخذ رای آرای خود را به نفع اصلح ترین افراد به صندوق های را بریزند.

فرآیند اخذ رای در ۹۵ درصد شعب انتخاباتی خراسان رضوی آغاز شد

 

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد، از ساعت ۸ صبح امروز ۱۱اسفندماه، ۴ هزار و ۶۲۷ شعبه اخذ رای در خراسان رضوی گشایش یافت که در مجموع ۸۰  هزار نفر مدیریت و نظارت بر این انتخابات در این شعبات را برعهده دارند.

ساعت رسمی برگزاری انتخابات ۸ صبح روز جمعه تا ۶ بعد از ظهر اعلام شده است که با صلاحدید وزارت کشور و تایید شورای نگهبان ۲ نوبت ۳ ساعته و تا ساعت ۲۴  قابل تمدید است.

براساس آمارها ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار نفر در خراسان رضوی واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۲۵۰ هزار نفر رای اولی هستند.

خراسان رضوی ۱۸ کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و ۶ نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد که برای مجلس شورای اسلامی ۸۱۵ نفر و برای مجلس خبرگان رهبری هشت نامزد در عرصه رقابت حضور دارند.

انتخابات در ۶۸۱ شعبه اخذ رأی سراسر استان سمنان آغاز شد

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، در انتخابات امسال قرار است مردم به ۱۰۹ کاندیدای باقیمانده انتخابات مجلس شورای اسلامی و دو کاندیدای مجلس خبرگان رهبری رأی بدهند.

گزارش خبرنگاران تسنیم حکایت از حضور پرشور مردم در شعب اخذ رأیدر همین ساعات نخست رأی گیری دارد.استان سمنان چهار نماینده در چهار حوزه انتخابیه مجلس شورای اسلامی و یک نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

آغاز فرآیند انتخابات در دیار کویری ایران‌‌ کاشان

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مردم کاشان از ساعت هشت صبح در پای صندوق‌های رای حضور پیدا کرده و در انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی به نامزدان مد نظر خود رای دادند و در تحقق مشارکت حداکثری سهیم شدند.

پیر و جوان در این عرصه حماسه عظیم حضور پیدا کردند و نقش‌آفرین شدند؛ حتی برخی از خانواده‌ها فرزندان خود را با وجود آن‌که امکان رای دادن آنان وجود ندارد با خود همراه آورده بودند تا آنان نیز در این شور سیاسی سهیم باشند.

شعب اخذ رای در اقصی نقاط شهرها و روستاهای شهرستان کاشان به صورت ثابت و سیار پیش‌بینی شده است و رای‌گیری نیز همزمان با سراسر کشور از ساعت هشت صبح آغاز شد و تا ساعت ۱۸ امکان را‌ی‌ دادن وجود دارد که قطعا این زمان تمدید می‌شود.

حماسه حضور/شعب اخذ رای مازندران فعالیت خود را آغاز کرد

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، از دقایقی پیش کار رای گیری در شعب اخذ رای مازندران آغاز شده است.دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حالی آغاز شد که رسانه‌های معاند هجمه تبلیغاتی وسیعی را علیه انتخابات ایران رقم زده بودند.

شعب اخذ رای از ساعت ۸ صبح امروز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ همزمان با سراسر کشور در مازندران آغاز بکار کرده است.
مسجد شکوهی ساری یکی از اماکن پر تردد رای گیری در مرکز استان است و خبرنگاران با استقرار در شعب اخذ رای آماده تصویرگری حضور مردم پای صندوق‌های رای شدند.

 آغاز فرایند اخذ رأی در ۱۴۵۱ شعبه انتخاباتی استان هرمزگان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، فرایند اخذ رأی در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری از ساعت ۸ صبح امروز در شعبات در نظر گرفته شده در سراسر استان هرمزگان آغاز شد.

مردم همیشه در صحنه استان از ساعتی پیش از انتخابات با حضور در شعبات اخذ رأی آماده انتخاب کاندیداهای مد نظر خود هستند.

در این دوره از انتخابات، ۱۴۵۱ شعبه ثابت و سیار برای اخذ رای از مردم در نظر گرفته شده است.در این انتخابات بیش از  ۶ هزار نفر از مجموعه نظامی و انتظامی شامل مجموعه انتظامی، دریابانی ، بسیج و سپاه مسولیت حراست و حفاظت از شعب اخذ رأی را برعهده دارند و حدود ۳ هزار نفر هم اقدامات اطلاعاتی انتظامی و موضوعاتی که حمایت کننده و پشتیبانی کننده از بحث انتخابات است رابر عهده دارند.

آغاز انتخابات در پایتخت وحدت ایران/ سیستان و بلوچستان آماده خلق حماسه‌ای بزرگ

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، فرآیند انتخابات مجلس شورای اسلامی از دقایقی قبل در شعب ثابت و سیار استان سیستان و بلوچستان آغاز شده و همه شرایط برای خلق حماسه‌ای بزرگ فراهم است.

صندوق‌های اخذ رأی از ساعت چهار صبح امروز به شعب اخذ رأی منتقل شده و ۲۱۲ شعبه در زاهدان آماده اخذ رأی مردم هستند. ۲۸ شعبه سیار و ۲۱ شعبه روستایی در زاهدان فرآیند اخذ رأی را بر عهده دارند.

آغاز حماسه سیاسی مردم قم

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، فرآیند اخذ رأی دوازدهمین دورۀ انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیۀ قم، کهک و جعفرآباد ساعات ۸ صبح امروز ۱۱ اسفند‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شد.

مردم  از صبح امروز و پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ بهار سیاسی خود را جشن بگیرند.

۷۴۷ شعبه‌ اخذ رأی در استان قم   پیش‌بینی شده‌‌است تا مردم از بین ۲۶۲ کاندیدا انتخابات مجلس‌ شورای اسلامی و سه کاندیدا انتخابات‌ مجلس‌ خبرگان رهبری، رأی دهند.در این دوره، همه فرآیند انتخابات در چهار حوزه انتخابیه قم، آبادان، رشت و ملایر به صورت الکترونیکی است.

فرآیند رأی‌گیری در ایلام آغاز شد

.

فرایند رأی گیری دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام،مردم استان ایلام در ساعات ابتدای روز ۱۱اسفند با شعور و شوق در شعب اخذ رای حاضر شدند. مردم استان در سطح ۱۲ شهرستان،۳۰ بخش و ۵۷ دهستان پای صندوق‌های رأی می آیند.

استان ایلام دارای ۲ حوزه انتخابیه ایلام(شمال استان) و دهلران( جنوب استان) است که حوزه انتخابیه ایلام شامل شهرستان‌های ایلام، ایوان، مهران، ملکشاهی، سیروان، چرداول، چوار و هلیلان و حوزه انتخابیه دهلران نیز شامل شهرستان‌های آبدانان، دره‌شهر، بدره و دهلران است.

حوزه انتخابیه ایلام دارای ۲ کرسی نمایندگی و حوزه انتخابیه دهلران دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی و همچنین این استان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است.

آغاز فرآیند رای‌گیری در اصفهان

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، در استان اصفهان همزمان با سراسر کشور فرآیند رای‌گیری آغاز شد.امروز جمعه ۱۱ اسفند  در ساعت ۸ صبح در کلیه شعب استان اصفهان فرآیند اخذ رای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری شروع شد.

۶۱۵ داوطلب در سراسر استان اصفهان در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به رقابت خواهند پرداخت.تعداد داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی نسبت به دوره قبلی در استان اصفهان بیش از دو برابر افزایش داشته است.

سه هزار و ۱۶۱ شعبه در ۲۸ شهرستان استان اصفهان مستقر هستند و ۶۲ هیأت اجرایی نیز در اجرای انتخابات فعالیت خواهند کرد.

آغاز حماسه‌سازی مردم ‌یزد در انتخابات؛ رای‌گیری شروع شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، همزمان با سراسر کشور، انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در یزد آغاز به کار کرد.

تعداد قابل توجهی از شهروندان یزدی پیش از شروع انتخابات در شعب اخذ رای حاضر شده و منتظر ماندند تا به عنوان نفرات نخست در این انتخابات شرکت کرده و وظیفه خود را انجام دهند.

نخستین شخصی که در یزد رای خود را به صندوق انداخت در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در یزد با اشاره به اینکه پیش از حضور در این شعبه به گلزار شهدا رفتم اظهار داشت: ابتد از شهدا اجازه گرفتم و سپس برای انجام وظیفه خودم به این شعبه آمدم.

وی تصریح کرد: مردم اگر می‌خواهند به صحبت و فرمایشات حاج قاسم گوش کنند بدانند که امروز مهمترین سفارش حاج قاسم سلیمانی دعوت از مردم برای حضور در انتخابات است.

‌زنگ انتخابات در استان فارس به صدا درآمد

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مردم انقلابی، شهیدپرور و همیشه در صحنه استان فارس امروز هم دل و یک‌صدا به پای صندوق‌های رای آمده‌اند تا با حضور پرشور و حماسی خود در انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان پاسخ دندان شکنی را به دشمنان نظام و انقلاب دهند.

شور و شوق اقشار مختلف مردم استان فارس از پیر و جوان گرفته تا مرد و زن، رأی اولی‌ها، شهری و روستایی و هر آنکه در قلبش، حسی به بزرگی ایران می‌تپید، برای حضور گسترده به اوج خود رسیده است. مردم ولایی خود را برای حضور آگاهانه در این عرصه آماده کردند تا بار دیگر در تصمیم گیری و تعیین سرنوشت خود مشارکت کنند و عشق و علاقه خود را به انقلاب و ایران اسلامی معنا کنند.

 مسئولان ارشد فارس، دانشگاهیان  و جامعه پزشکی ، اهل تسنن، اقلیت‌های مذهبی و اقشار مختلف، از مردم برای حضور پرشور در انتخابات یازدهم اسفند دعوت کردند. در نخستین دقایق رای‌گیری امروز مسئولان ارشد استان فارس نیز پای صندوق‌های رای حضور یافتند و رای خود را به صندوق انداختند.

آغاز انتخابات در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری  تسنیم از بیرجند ، رئیس ستاد انتخابات استان گفت: در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۶۰۸ هزار نفر در استان واجد شرایط رأی دادن هستند.

طالبی افزود: از این تعداد ۳۱۰ هزار و ۴۳۲ نفر مرد و ۲۹۸ هزار و ۱۲۶ نفر زن هستند.وی آمار رأی اولی‌های استان را ۳۴ هزار و ۵۳۱ نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۱۷ هزار و ۴۴۹ نفر مرد و ۱۷ هزار و ۸۲ نفر زن هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: برای این دوره از انتخابات ۷۶۶ شعبه اخذ رأی پیش بینی شده و ۸۳ نفر از کاندیدا‌ها هم به رقابت خواهند پرداخت.

شروع فرایند رأی‌دهی در شعب اخذ رای استان چهارمحال و بختیاری

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، دقایقی پیش راس ساعت ۸ صبخ، فرایند رای دهی در شعب اخذ رای استان چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

در این استان ۷۹۱ شعبه وجود دارد که مردم با آمدن پای صندوق‌های رای در این شعب اخذ رای، افراد را برای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی انتخاب می‌کنند.

در سطح استان ۷۷ نفر نامزذ نهایی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی هستند که در ۴ حوزه انتخابیه برای ۴ کرسی مجلس شورای اسلامی به رقابت می‌پردازند.

همچنین ۳ کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در استان چهارمحال و بختیاری برای یک کرسی در این مجلس به رقابت می‌پردازند.

آغاز رأی‌گیری در ۱۵۱۵ شعبه اخذ رای در استان گلستان

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، از دقایقی پیش فرآیند رای‌گیری در یک‌هزار و ۵۱۵ شعبه ثابت و سیار اخذ رای در مناطق مختلف استان گلستان با حضور پرشور مردم همیشه در صحنه استان گلستان آغاز شده است.

سید علی مهاجر رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به مهیا شدن ۱۵۱۵شعبه اخذ رای برای ۱۱اسفند، اظهار داشت:  ۱۲۰۹شعبه اخذ رای ثابت و۳۰۶شعبه سیار ونیز۱۰۲ شعبه برای مناطق صعب العبور درنظرگرفته شده است .

وی تاکید کرد: ۳۱۶ نامزد با تایید نهایی شورای نگهبان در صحنه انتخابات استان مشارکت خواهند کرد که برای اخذ آرای مردم در ۱۱اسفند بیش از ۱۵۱۵ شعبه در نظر گرفته شده که ۱۲۰۹ شعبه اخذرای ثابت و۳۰۶شعبه سیار دراستان فعال می شوندونیز۱۰۲ شعبه برای مناطق صعب العبور درنظرگرفته شده است.

زنگ انتخابات در پایتخت شور و شعور حسینی به صدا درآمد

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، لحظاتی پیش انتخابات در پایتخت شور و شعور حسینی کشور در ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار با حضور پرشور مردم آغاز شد. نکته قابل توجه موضوع اینجاست که طبق شواهد عینی خبرنگار تسنیم بسیاری از آحاد مردم قبل از شروع رأی‌گیری ، پشت درها منتظر آغاز رأی‌گیری بودند و به محض آغاز رأی‌گیری وارد شعبه‌های اخذ رای شدند. 

به گزارش تسنیم، ۸۵۰ هزار نفر واجد شرایط در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد ۳۹ تا ۴۰ هزار نفر رأی اولی هستند.گفتنی است ۷۷۲ شعبه ثابت و سیار اخذ رأی در ۱۴۳۸ نقطه – محل در سطح استان پیش‌بینی شده و طبق آخرین آمار ۱۹۹ نامزد انتخاباتی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

آغاز رأی‌گیری در کرمان از گلزار شهدا

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، رقابت انتخاباتی برای تصدی ۱۰ کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی از ۹ حوزه انتخابیه استان کرمان و ۳ نماینده مجلس خبرگان رهبری استان ساعت ۸ صبح امروز و همزمان با سراسر کشور در ۲ هزار و ۴۳۸ شعبه اخذ رای استان کرمان آغاز شد.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان کرمان از جوار مرقد مطهر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان به طور نمادین آغاز شد.

لازم به ذکر است در استان کرمان برای تصدی ۱۰ کرسی مجلس شورای اسلامی ۴۰۱ نفر تایید صلاحیت شدند که از این تعداد یک نفر فوت شد و ۱۶۵ نفر از رقابت در انتخابات انصراف دادند و حدود ۲۶۰ نفر کاندیداهای باقیمانده در این چرخه امروز به رقابت می‌پردازند.

در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری متولدین ۱۱ اسفند ۱۳۸۴ به بعد می‌توانند در انتخابات شرکت کنند که ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار و ۵۳۵ نفر در استان کرمان واجد شرایط رأی دادن هستند و می‌توانند در پای صندوق‌های رای حاضر شوند که از این تعداد ۱۲۲ هزار و ۱۱۰ نفر رأی اولی هستند.

زنگ انتخابات در لرستان به صدا درآمد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فرآیند اخذ رأی دوازدهمین دورۀ انتخابات مجلس و ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حوزه‌های انتخابیۀ خرم‌آباد و چگنی، کوهدشت و رومشکان، بروجرد، الیگودرز، پلدختر، سلسله و دلفان و دورود و ازنا از ساعات ابتدایی صبح امروز ۱۱ اسفند آغاز شد.

مردم لرستان از صبح امروز و پیش از آغاز رسمی فرایند رأی‌گیری انتخابات در شعبه‌های اخذ رأی حاضر شده‌اند تا در روزهای پایانی سال ۱۴۰۲ بهار سیاسی خود را جشن بگیرند.

هزار و ۶۵۴ شعبه اخذ رأی در هفت حوزه انتخابیه و ۹ شهرستان لرستان پیش‌بینی شده‌‌است که ۱۰۳۰ شعبه ثابت و ۶۲۴ شعبه سیار است و از این تعداد ۸۴۵ شعبه شهری و ۸۱۰ شعبه روستایی است.

حضور مردم لرستان با لباس‌های محلی و اشتیاق رأی‌اولی‌ها با شناسنامه‌های در دست و انگشت‌های رو به آسمان از حاشیه‌های دیدنی صف رأی‌دهندگان در انتخابات ۱۴۰۲ است. 

زنگ انتخابات در ۱۲۹۶ شعبه کردستان به صدا درآمد

.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، دوزادهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری صبح امروز همزمان با سراسر کشور در سراسر استان کردستان آغاز شد.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم با اشاره به اینکه از دقایقی پیش انتخابات مجلس و خبرگان رهبری در سراسر استان – ۱۲۹۶ شعبه آغاز شد، اظهار داشت: ۲۵ هزار نفر به عنوان دست‌اندرکاران امر انتخابات در ۱۲۹۶ شعبه أخذ رأی فرایند برگزاری انتخابات را در استان کردستان برگزار می‌کنند.

مهدی رمضانی با بیان اینکه در مجموع ۱۳۲ کاندیدای انتخابات در پنج حوزه انتخابیه استان کردستان در صحنه مانده‌اند، افزود: در حوزه انتخابیه بیجار ۲۹ کاندیدا، سقز و بانه ۱۱ کاندیدا، سنندج ۴۷ کاندیدا، قروه و دهگلان ۲۴ و مریوان و سروآباد۲۱ کاندیدا به رقابت می‌پردازند.

کردستان با جمعیت یک میلیون و ۶۸۵هزار نفری و ۱۰ شهرستان، در مجلس شورای اسلامی دارای ۶ کرسی از ۵ حوزه انتخابیه است و این استان در مجلس خبرگان رهبری نیز ۲ عضو دارد.

یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان کردستان واجد شرایط رأی دادن هستند، مشاهدات عینی حاکی از آن است که از همان ساعات اولیه صبح – آغاز رأی‌گیری مردم پای صندوق‌ها آمده و مشغول رأی دادن هستند.

خبر در حال تکمیل

منبع خبر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی