تاریخ انتشار : چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 - 7:04
13 بازدید
کد خبر : 3747

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد:

شاهین محمودی

لزوم تداوم و گسترش طرح غربالگری رانندگان پرخطر

لزوم تداوم و گسترش طرح غربالگری رانندگان پرخطر
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به عملکرد قابل توجه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در حوزه غربالگری رانندگان پرخطر بر تداوم و گسترش اجرای این طرح تاکید کرد.

 

دکتر جبار علی ذاکری در بیست و چهارمین کمیته سلامت و ایمنی ترافیک که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و نمایندگانی از اداره کل آموزش و پرورش استان، شهرداری تبریز، مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه و دیگر سازمان های مرتبط برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مدت محدود توانسته است در بحث طرح غربالگری رانندگان پرخطر موفق عمل کند از این رو انتظار داریم اجرای این طرح ضمن تداوم به صورت مستمر در سطح استان انجام شود.

وی گفت: با افزایش داده‌های به دست آمده از این طرح بدون شک خواهیم توانست در بحث مدیریت ایمنی ترافیک در سطح استان تصمیمات علمی و تخصصی اتخاذ کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین به موضوع ترافیک در اطراف برخی از بیمارستان‌های استان از جمله بیمارستان امام رضا(ع)،شهید مدنی و بهبود اشاره کرد و گفت: انتظار داریم شهرداری تبریز، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش در مسیرهای پر ترافیکی که بیمارستان‌ها و مدارس واقع شده‌است دست به دست هم دهند تا شاهد کاهش ترافیک در این مسیرها باشیم.

دکتر ذاکری به اجرای سامانه دیسپچ در اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز اشاره کرد و گفت: توسعه این طرح در مناطق مختلف شهری به عنوان یک ضرورت باید مورد پیگیری قرار گیرد.

دکتر بهمن نقی پور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این جلسه با اشاره به اهتمام ویژه این دانشگاه بر کاهش حوادث ترافیکی از مسیرهای علمی گفت: از زمان اجرای طرح غربالگری رانندگان پرخطر ۱۳۸ راننده پرخطر در سال گذشته مورد بررسی قرار گرفتند و از آغاز سال جاری تا به امروز بیش از ۲۰ نفر در این طرح مورد بررسی دقیق قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح تمام ملاحظات علمی و آموزش‌های مورد نیاز لحاظ شده است و دانشگاه بدون شک تداوم این طرح را در دستور کار خود قرار خواهد داد. در ادامه دکتر جواد احمدیان معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گزارشی از برنامه غربالگری رانندگان پرخطر که در مرکز تحقیقات مدیریت و پیشگیری از آسیب های حوادث ترافیکی ارائه کرد.

گفتنی است؛ در این کمیته گزارشی از سامانه دیسپچ مرتبط توسط رئیس مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه ارائه شد. همچنین مواردی از بررسی های صورت گرفته از ترافیک معابر اطراف بیمارستان ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی