تاریخ انتشار : یکشنبه 7 آبان 1402 - 17:31
28 بازدید
کد خبر : 2560

مديرعامل يك شركت بزرگ توليدي:

محمد فرج پور باسمنجی

زیرساخت؛ مکمل فعالیت اقتصادی است

زیرساخت؛ مکمل فعالیت اقتصادی است
دستگاه‌هاي خدمات‌رسان براي اجراي زيرساخت‌ها تسريع كنند

مدیرعامل یک شرکت بزرگ تولیدی:

زیرساخت؛ مکمل فعالیت اقتصادی است/ دستگاه‌های خدمات‌رسان برای اجرای زیرساخت‌ها تسریع کنند

 

 

تأمین زیرساخت‌ها و ایجاد بسترهای مناسب سرمایه‌گذاری، نقش بسیار مهمی برای حضور سرمایه‌گذاران در استان دارد. برای تحقق این هدف مهم شرکت شهرک‌های صنعتی استان از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده خواهد کرد که البته همراهی دستگاه‌های خدمات‌رسان در این راستا ضروری است.

به استناد قانون، دستگاه‌های خدمات رسان موظف شده‌اند امکانات انتقال و عرضه خدمات خود را تا مبادی ورودی واحدهای صنعتی در داخل شهرک‌های صنعتی فراهم کنند. در همین راستا سازمان برنامه و بودجه نیز به استناد همین مواد قانونی موظف شده که منابع مالی لازم را برای این دستگاه‌های اجرایی تامین کند.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دشت میوه آذربایجان (سن ایچ) در خصوص چالش‌های پیش روی این واحد تولیدی، گفت: عمده مشکل زیرساختی در این واحد تولیدی مربوط به تامین آب مورد نیاز جهت استفاده در تولید می‌باشد.

“محمد جواد غفاری” با اشاره به ضرورت و اهمیت تامین زیر ساخت‌ها برای فعالیت تولیدی، افزود: زیرساخت در حکم عامل مکمل رشد اقتصادی در نظر گرفته می‌شود و سرمایه گذاری زیربنایی ناکافی محدودیت سرمایه‌گذاری های دیگر را به همراه دارد.

وی اضافه کرد: سرمایه گذاری مستقیم در زیرساخت، امکانات تولیدی و فعالیتهای اقتصادی را تحریک می کند و هزینه های تجاری را کاهش می دهد و باعث افزایش بهره وری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دشت میوه آذربایجان (سن ایچ)، در خصوص انتطار از دستگاه‌های خدمت‌رسان برای تامین زیرساخت های لازم، ادامه داد: با توجه به وضعیت آب و هوای منطقه و فصل کاری بسیار محدود در شهرستان مرند، از دستگاه‌های اجرایی انتظار دارد مساعدت لازم در تسریع در اجرای زیر ساخت‌های مورد نیاز تامین آب به عمل آورند.

غفاری، با اشاره به تاثیر تامین و تکمیل زیرساخت‌های مورد نیاز بر ارتقای تولید و اشتغال، گفت: تامین زیرساخت ارتباط مستقیم با رشد اقتصادی و افزایش بهره وری واحدهای تولیدی و در نتیجه باعث ایجاد و افزایش استغال خواهد شد.

شرکت کشت و صنعتی دشت میوه آذربایجان با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینی به مساحت ۱۴ هکتار در شهرک صنعتی مرند ۲ در حال احداث می باشد.زمینه اصلی فعالیت شرکت تولید کنسانتره ، پوره میوه ، رب گوجه فرنگی . … خواهد بود. با شروع کار این شرکت، زمینه اشتغال حدود ۱۰۰۰ نفر به صورت مستقیم فراهم خواهد شد.

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی