تاریخ انتشار : یکشنبه 19 فروردین 1403 - 8:29
9 بازدید
کد خبر : 3608

استاندار آذربایجان شرقی:

الناز طاهری

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بهداشتی و درمانی در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام بهداشتی و درمانی در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عملکرد قابل توجه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در امر مولدسازی و برنامه ریزی تامین بخشی از هزینه‌های پروژه‌های نیمه تمام از این محل گفت: تمامی پروژه‌های نیمه تمام بهداشتی و درمانی در اولویت برنامه‌های استان قرار دارد.

به گزارش تبریز قدیم، دکتر مالک رحمتی در حاشیه بازدید از پروژه‌های درمانی شهر تبریز با حضور در ستاد مرکزی دانشگاه و در جمع اعضای هیئت رئیسه ضمن تقدیر از خدمات فعالان نظام سلامت اظهار کرد: یکی از اولویت‌های اصلی دولت و به تبع آن استان اتمام پروژه‌های نیمه تمام سلامت است، از این رو انتظار داریم طبق برنامه‌ریزی عملیاتی تمام پروژه‌های نیمه تمام احصا شده و در جلسه آتی تصمیمات لازم در خصوص اتمام فرایند عملیاتی این پروژه‌ها اتخاذ شود.

وی، با اشاره به بازدید خود از پروژه بیمارستان ۱۰۰۰ تبریز گفت: با توجه به بازدیدی که از این پروژه داشتیم بر اساس گزارش‌های ارائه شده مقرر است فاز اول این پروژه در سال ۱۴۰۴ به اتمام برسد، برای تحقق این مهم شتاب و سرعت کافی باید مدنظر قرار گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی، اقدامات صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بحث مولدسازی را قابل تقدیر دانست و افزود: امروز به مرحله تصمیم گیری در مولدسازی رسیده‌ایم و با توجه به اقدامات خوب صورت گرفته به نظر می‌رسد در تامین منابع پروژه های نیمه تمام بهداشتی و درمانی مشکل خاصی نداشته باشیم.

دکتر رحمتی، توجه به تامین تجهیزات مورد نیاز در مراکز بهداشتی و درمانی دولتی را مورد توجه قرار داد و گفت: در بحث تامین تجهیزات باید از ظرفیت بخش خصوصی، مردم و به خصوص حمایت خیرین استفاده شود.

وی، با اشاره به از جان گذشتگی کادر بهداشت و درمان در همه‌گیری کرونا و با گرامیداشت یاد شهدای سلامت اظهار کرد: کادر بهداشت و درمان حق بزرگی بر گردن همه ملت دارند، ایثارگری‌های این عزیزان در زمان همه‌گیری کرونا قابل جبران نیست و ما نیز نتوانستیم کار بزرگی را که آنها کردند جبران کنیم و حتی نتوانستیم اقدامات آنها را به مردم آنگونه که باید و شاید معرفی کنیم چرا که پرسنل خدوم بهداشت و درمان در همه‌گیری کرونا برای کشور افتخار آفریدند.

استاندار آذربایجان شرقی، ضمن انتقاد از دریافت هزینه‌های خارج از تعرفه‌های قانونی توسط تعداد معدودی از متخصصین در مراکز دولتی خاطرنشان کرد: در برخی از موارد مطالبی در خصوص اضافه دریافتی مطرح می شود، هرچند تعداد این موارد بسیار اندک است و انشاالله که حتماً اینگونه نیست چرا که قاطبه نظام پزشکی ما سالم، کارآمد و خیر هستند، اما عملکرد تعداد بسیار معدودی از نظر بار روانی در جامعه بسیار سنگین است.

وی خواستار ایجاد نظام نظارتی و بازرسی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای بررسی دقیق دریافتی بیش از تعرفه های دولتی شد و گفت: انتظار داریم طی جلسات آتی گزارش کامل و جامعی در این خصوص ارائه شود تا شاهد این مسائل در دانشگاه نباشیم.

وی ادامه داد: تبریز سردمدار نظام پزشکی کشور است زیبنده استان ما نیست که حتی یک مورد از این نوع دریافتی‌ها اتفاق بیفتد.

استاندار آذربایجان شرقی، نیروی انسانی نظام سلامت را مصداق عینی سرمایه‌های انسانی دانست و خاطرنشان کرد: برای حفظ، بزرگداشت و تکریم این نیروها باید نظام انگیزشی دقیقی تنظیم شود هرچند تقدیرهایی از پرسنل انجام می‌شود اما انتظار داریم کارانه‌ها، پاداش‌ها و اضافه کاری ها به موقع پرداخت شود.

دکتر رحمتی، با اشاره به بدهی قابل توجه بیمه‌های درمانی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: با توجه به بدهی‌های قابل توجه این بیمه‌ها جلسه آتی با حضور مدیران بیمه‌ای تشکیل شود تا پیگیر این مسئله باشیم.

دکتر رحمتی، استفاده از پتانسیل شرکت‌های فناور و دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی را مورد توجه قرار داد و گفت: خوشبختانه با گزارشی مختصری که در خصوص ارتباط با شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه شد مشخص است که این ارتباط شکل گرفته است و امروز اگر بخواهیم عقب ماندگی‌ها را در بحث‌های هوشمندسازی، کنترل، تامین تجهیزات و … رفع کنیم باید حمایت و مشارکت کافی را با شرکت‌های دانش بنیان داشته باشیم.

وی، با اشاره به حضور بیش از ۱۰۰۰ عضو هیئت علمی و تحصیل بیش از ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی تبریز رتبه‌های برتر این دانشگاه در عرصه ملی را قابل تقدیر عنوان و اظهار کرد: ما نباید متوقف شویم و حتماً برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند حرکت جدی و مصمم هستیم.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان این جلسه از رئیس دانشگاه و اعضای هیئت رئیسه خواست تا در جلسه نظارت ستادی گزارش‌های اجمالی را در خصوص تمامی پروژه‌های نیمه تمام و اقدامات دانشگاه ارائه و تصمیمات لازم در آن جلسه ا اتخاذ شود.

گفتنی است؛ در این جلسه معاونین دانشگاه گزارش مختصری از عملکردهای دانشگاه در طی دو و نیم سال گذشته ارائه کردند.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی