تاریخ انتشار : جمعه 6 آبان 1401 - 15:51
58 بازدید
کد خبر : 352

امنیتی ، دفاعی و سیاسی

شاهین محمودی

بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه

بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه
بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پیرامون حوادث اخیر در کشور منتشر شد.

امنیتی،  دفاعی و سیاسی

بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه

بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پیرامون حوادث اخیر در کشور منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری  تبریز قدیم  ، در بیانیه تبیینی مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پیرامون «مداخلات رژیم آمریکا در اغتشاشات اخیر کشور آمده است:‌ با عرض تسلیت شهادت جمعی از هموطنان در حرم حضرت احمد بن موسی (علیه­السلام) و شهدای امنیت کشور و دعای متضرعانه در محضر خدای سبحان برای علّو درجات آن شهدا و صبر و اجر صبر برای بازماندگان داغدار آن­ها و شفای کامل و عاجل مجروحین و آسیب­دیدگان واقعه­ی تروریستی آن حرم مطهر، همراه با عهدی از سوِیدای وجود با آن شهدا و با خدای عزوجّل بر پی‌گیری اطلاعاتی همه­جانبه، دقیق و با تمام توان تا کشف و مجازات کلیّه­ی عوامل این جنایت وحشیانه و حامیان آن­ها، در هر زمان و هر مکان که باشند، به استحضار ملّت شریف ایران می­رساند: در مورد ابعادی از اغتشاشات اخیر، پیش از این و طی بیانیه­ی تبیینی مورخ ۸ مهرماه گذشته، اطلاعات و توضیحاتی ارائه شد. اینک با حصول اطلاعات متقن و جدید، همچنین با رفع محذورهای حفاظتی و امنیتی از بخش دیگری از اطلاعات موجود، توضیحات بیشتری را به آگاهی مردم سربلند ایران اسلامی می­رساند و در این راستا، پیشاپیش توضیح سه نکته را ضروری می­‌داند:

نخست) در بیانیه­ حاضر، اتقان داده­ها و مستند بودن آن­ها مورد تأکید ویژه­یی بوده است. بنابراین نهایت تلاش به­کار رفته تا اطلاعاتِ حاصله از روش­های مختلف اطلاعاتی در این­جا عرضه شوند.

دوم) بر اساس اطلاعات موجود، محرز شده است که زمینه­سازی، مقدمه­چینی و نیز بخش مهمی از عملّیات اجرایی آشوب­های اخیر توسط سرویس­های جاسوسی بیگانه در قالب بسته‌یی طراحی و به­واسطه برخی گروه­ها و شبکه­های مرتبط با آن­ها به روش­های مختلف درون کشور پیاده­سازی شده است؛ از سوی دیگر واقعیت مهم دیگری نیز وجود دارد مبنی بر این­که این سرویس­ها در عملّیات اخیر خود تلاش کرده­اند از بسترها و زمینه­های برخی نارضایتی‌های موجود در جامعه سوء استفاده کرده و حتی­‌المقدور پروژه­‌های اطلاعاتی خود را بر سوء استفاده از این بسترها و زمینه‌­ها استوار سازند.

سوم) رصدهای دقیق و مستمر اطلاعاتی در بیش از یک­سال گذشته، همچنین مستندات موجود از مقطع اغتشاشات اخیر و نیز اطلاعات به­دست آمده از سناریوهای دشمن برای مقطع پسا بحران، مصادیق فراوان و استنادات غیرقابل انکاری از نقش­آفرینی همه جانبه­ی رژیم تروریستی آمریکا در طراحی، اجرا و استمرار غائله­ی مذکور دارد. بنابراین تمرکز مبنایی بیانیه­ی حاضر بر نقش رژیم مافیایی آمریکا، هم­پیمانان و پیاده نظام­شان در اغتشاشات اخیر کشور، در سه مقطعِ پیش، حین و پسا آشوب­های کشورمان می­‌باشد.

بخش اول) مرحله­ پیش از آشوب

رژیم سفاک آمریکا در وقایع اخیر با مستمسک قرار دادن ماجرایی دردناک و پیش از اعلام نتایج تحقیقات (درگذشت مرحومه امینی)، با نوعی شعف و خرسندیِ پنهان ناشدنی که در کلیه­ی سخنان و موضع­گیری­های مقامات آن رژیم موج می­زد، یک پروژه­ی از پیش طراحی و آماده شده (و حتی چند نوبت به تعویق افتاده) را آغاز کرد. بدیهی است که رژیم آمریکا اساساً نسبت به رویدادهای جهان نگاهی ابزاری و سوء­استفاده­گر دارد. این در حالی است که آن رژیم در خصوص رویدادی عمدی، قطعی، دردناک، آشکار و ضدحقوق­بشری همچون قتل فجیع و مُثله­ کردن وحشتناک جمال خاشقچی که به اذعان خودشان اقدامی تعمدی از سوی رژیم بَدَوی آل سعود بود و به وحشیانه­‌ترین شکل ممکن روی داد، بسیار آسان و سریع از کنار آن گذر کرد. همچنین است موضع آن رژیم در قبال قتل عمد (و نه فوت ناگهانی) خانم شیرین ابوعاقله توسط صهیونیست­های خون­خوار، که با بی­تفاوتی کامل دولت تروریست­‌پَرور آمریکا مواجه شد. از همین قبیل است قتل­های وحشیانیه رنگین پوستان آمریکا توسط پلیس نژادپرست آن رژیم که روزانه به چندین جنایت منجر می­شود و تنها تعدادی از آن­ها که تصویربرداری شده­اند، به اطلاع عموم می‌­رسند.

این بیانیه افزود: مستندات اطلاعاتی موجود نشان می­دهند سرویس جاسوسی سیا (C.I.A) با همکاری سرویس­های جاسوسی هم پیمان و نیابتی­های مُرتجع، پیش از آغاز آشوب­ها، به شیوه‌هایی که اشاره خواهد شد برای راه­اندازی یک غائله­ی سراسری در ایران با هدف ارتکاب جنایت علیه ملّت بزرگ ایران و تمامیت ارضی کشور و نیز زمینه­سازی برای تشدید فشارهای خارجی، طراحی مبسوطی به‌عمل آورده بود. طبق اطلاعات موجود نقش اصلی را در این میان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (C.I.A) بعهده داشت و از همکاری نزدیک سرویس اطلاعات خارجی انگلیس خبیث، سرویس اطلاعات خارجی رژیم کودک­کش صهیونیستی (موساد) و سرویس اطلاعات خارجی اَشرافیت بَدَوی آل سعود و چند کشور دیگر برخوردار بود. اطلاعات معتبری در اختیار است که برنامه­ریزی و اجرای عملّیاتی بخش عمده­ی آشوب­ها توسط سرویس موساد با همکاری شقی­ترین گروهک­های تروریستی صورت گرفته است. شایان ذکر است که پیش از حادثه­ی اخیر و از سال گذشته، ائتلاف مذکور، موضوعات و مناسبت­های دیگری را برای آغاز آشوب­ها طراحی کرده بودند که با الطاف حضرت احدیت و تلاش­های سربازان گمنام امام زمان (عج) و جامعه­ی اطلاعاتی پرافتخار کشور خنثی شده بودند؛ مقاطعی همچون سالگرد برخی وقایع سال­های گذشته، مقطع اجرای طرح بزرگ و ملّی مردمی­سازی یارانه­‌ها در اوایل سال جاری، و پروژه­ی آمریکایی کشف حجاب در ۲۱ تیرماه گذشته و …

اما برخی اقدامات سرویس­های جاسوسی فوق­ الاشاره برای زمینه­ سازی آشوب­ها به شرح ذیل بوده است:

۱- تأسیس شبکه­ ی «سازمان­های همدستان»

دولت تروریستی آمریکا پس از ناامیدی از مقابله با ملّت بزرگ ایران در عرصه­ های نظامی و تحریم­های ظالمانه و غیر انسانی، در سال­های اخیر با بکارگیری شبکه­یی خبیث از سازمان­های موسوم به همدستان(۱) برای شبکه­سازی و نفوذ در بخش­های اجتماعی سرمایه­گذاری نموده است. سازمان­های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در پوشش فعالیت­های حقوق بشری و ترویج دموکراسی، با اختصاص میلیاردها دلار بودجه در سال تلاش کردند عناصر مستعد را شناسایی و به شبکه­های همسو و غربگرا متصل نمایند. این شبکه‌ی نفوذی به عنوان پیاده نظام تغییرات اجتماعی، وظیفه ایجاد مطالبات کاذب، انحراف در مطالبات مردمی و تحریک عمومی برای ایجاد نارضایتی را برعهده دارند.

در سال­های اخیر بخش­هایی از این شبکه در سطوح و اصناف مختلف شناسایی و با همکاری جامعه اطلاعاتی کشور مورد برخورد قرار گرفتند. با ضربه به زنجیره تأمین مالی و شناسایی عناصر این شبکه­ی نفوذی در رسانه­ها و سایر بخش­ها، پروژه محوری دولت دژخیم آمریکا در دولت ترامپ برای ایجاد اعتراضات گسترده با شکست روبرو شد. با این حال دشمن طی ماه­های اخیر با صرف بودجه­ی مضاعف و به­کارگیری روش­های متنوع تلاش نمود تا مجدداً زمینه شکل­گیری اغتشاش­ها را فراهم نماید.

۲– مصادیق تلاش آمریکایی­ها برای شکل­گیری و بحران­سازی در حوزه­های فرهنگی و اجتماعی:

۱/۲- برگزاری نشست حقوق بشر اسلو

این نشست سوم تا پنجم خرداد ماه سال جاری با حمایت دولت آمریکا و مؤسسات صهیونیستی در اسلو نروژ برگزار گردید. مهمترین هدف این نشست، گستراندن پوشش به اصطلاح پشتیبانی از کمپین­های موسوم به «حمایت از حقوق زنان و اقلیت­ها در ایران» و ایجاد همگرایی بین این قبیل عناصر در ایران و افغانستان بوده است. منجمله در مذاکرات پنهان مقامات سیا در حاشیه این اجلاس با یکی از زنان مزدور (که از سخنرانان این نشست بود)، علاوه بر موضوع زنان، به لزوم بهره­برداری از هر حادثه­یی من­جمله حادثه­ی متروپل آبادان برای شکل­گیری اعتراضات گسترده تأکید می­نمایند! و البته آن عنصر ضدانقلاب پس از دریافت دستور از مقامات سازمان سیا در این زمینه بسیار تلاش کرد و تا مدت­ها سوءاستفاده از حادثه­ی غمبار برج متروپل آبادان را در دستور کار خود داشت.

۲/۲- القای بحران کارآمدی

عوامل آمریکایی پس از حادثه ناگوار هواپیمای اوکراینی و نیز پس از واقعه متروپل آبادان، به عوامل رسانه­یی خود تأکید داشتند از هر چالش و مشکلی برای القای بحران کارآمدی و استنتاج عدم مشروعیت نظام در عرصه­ی داخلی و بین­المللی استفاده نمایند. این خط ابلاغی عیناً، هم در نارسانه‌های آمریکایی- انگلیسی- سعودی و نظایر آن­ها و هم در آشوب­های اخیر از دنباله­روان آن بلندگوها به کرات تکرار شد.

۳/۲- مطالبه سازی کاذب؛ با هدف پنهان کردن تأثیر تحریم­های ظالمانه

آمریکایی­ها با استفاده از شبکه نفوذی خود که بعضاً از عناصر تأثیرگذار اجتماعی بودند؛ تلاش کردند با مطالبه­سازی کاذب در حوزه­های فرهنگی و اجتماعی، تأثیر تحریم­ها بر زندگی مردم و کمبودهای موجود را به ناکارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران منتسب نمایند. اطلاعات پنهان موجود نشان از طراحی موازی توسط مافیای رسمی آمریکایی دارد. از یک سو اعمال شدیدترین تحریم­های وحشیانه علیه ملّت ایران، و از سوی دیگر ابلاغ به رسانه­های وابسته که برای کمبودها و مشکلاتِ مردم اشک تمساح بریزند و هر مشکل و کاستی پدید آمده را به کارگزاران نظام نسبت دهند و البته، هر جا صحبت از تعدیل تحریم­ها کنند، آن­را صرفاً در تقویت دسترسی به شبکه­های اجتماعی آمریکایی در فضای مجازی تعریف نمایند!

۴/۲- تمرکز بر اقشار به اصطلاح به حاشیه رانده شده

پس از اعتراضات سال ۹۸، آمریکایی­ها بر ایجاد نارضایتی و تحریک اقشاری که «به حاشیه رانده شده» می­خوانند، تمرکز بیشتری کردند. عوامل آمریکایی ده­ها پروژه که اسناد محرمانه­ی آن کشف شده است در این زمینه طراحی نمودند تا به نوعی ظرفیت اقشار آسیب­پذیر را برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران بکارگیری نمایند.

۳- دوره­های آموزش جنگ­های ترکیبی و براندازی نرم

در بیانیه ­ی تبیینی مورخ ۸ مهرماه گذشته اشاره شد که سرویس­های جاسوسی غربی و صهیونیستی دوره­های «آموزش مربیان جنگ­های ترکیبی» برای تعداد قابل توجهی از عناصر مرتبط و از پیش نشان شده برگزار و به آن­ها مأموریت داده­اند که آموخته­ها را به دیگران منتقل و بر مبنای آن­ها به­صورت تشکیلاتی عمل نمایند. اکنون اضافه می­شود که رصد دقیق اطلاعاتی تحرکات مؤسسات همکار ستاد نفوذ حریف در فضای حقیقی و مجازی نشان از برنامه­ریزی جدی و مستمر با هدفِ تأثیرگذاری در لایه­های مختلف اجتماعی به­ویژه در حوزه­های مربوط به زنان می‌باشد. مأمورین رژیم دژخیم آمریکا با برنامه­های به­اصطلاح «توسعه دمکراسی و آزادی» تحت پروژه­های گوناگونی نظیر (۲)POMED و (۳)NERD و نظایر آن­ها، پیاده نظام اجاره­یی خود را تأمین مالی می­کنند، آموزش اقسام جنگ شهری و تکنیک­های شورش اجتماعی می­دهند، اراذل و اوباش را شناسایی و سازماندهی کرده و به جان مردم و اموال آن­ها می­اندازند؛ و از سوی دیگر توسط عوامل خود یا افرادِ غافل، هر آن­کس که سناریوی فوق­الذکر را کشف کند و آشکار نماید یا حتی مورد اشاره قرار دهد، بلافاصله به «توهم توطئه» منتسب می­سازند. تا آن­جا که شوربختانه، برخی خواص نیز به­صورت آگاه یا ناآگاه گرفتار این دام شده و با جماعت پیش‌گفته هم­نوا می­شوند! شایان ذکر است مرکز فرماندهی و هدایت اقدامات آمریکا در عرصه­ی نفوذ و جریان­سازی، ضمن استقرار در وزارت امور خارجه‌ی آن کشور، از اطلاعات و ظرفیت سایر دستگاه­های دولتی و اطلاعاتی جهت اقدام علیه جمهوری اسلامی ایران بهره­برداری می­نماید. آمریکایی­ها به منظور جذب افراد مورد نظر خود، شبکه­سازی از آن­ها و انتقال ایده­های مبتنی بر ایجاد تغییرات اجتماعی در چارچوب اهداف پیشگفته، دوره­های آموزشی متعددی را در کشورهای ثالث و بعضاً به­صورت برخط برگزار نموده­اند. موضوع حائز اهمیت آن است که غالباً هماهنگی­های مربوط به حضور عناصر تحت آموزش در کشورهای ثالث توسط افراد و سازمان­های مُجری، از طریق دفاتر و نمایندگی­های وزارت امور خارجه رژیم مافیایی آمریکا صورت می­گیرد. اطلاعاتِ معتبر موجود پیرامون برخی دیگر از ابعاد این دوره­ها به­شرح ذیل است:

۱/۳- متولی دوره­های مذکور وزارت خارجه آمریکا می­باشد که از حمایت کامل سرویس جاسوسی C.I.A و تعداد معتنابهی از مؤسسات، بنیادها، دانشگاه­ها و اندیشکده­های به اصطلاح غیردولتی استفاده می­نماید. اطلاعات موثق حاکی است که رژیم غاصب صهیونیستی و تعدادی از کشورهای اروپایی، جملگی ذیل هدایت سیا با این پروژه همکاری می­نمایند.

۲/۳- مفاد دوره­ها در فشرده­ترین تعبیر در چارچوب مؤلفه­های «جنگ ترکیبی و براندازی نرم» تعریف می­شود. ذیل این راهبرد، سرفصل­هایی با اسامی و عناوین موجه و غالباً انسان­دوستانه اما در عمل پی­جوی راهبردها و خط­مشی دولت و دستگاه­های اطلاعاتی آمریکا می­باشند؛ همچون: شبکه‌سازی و کمپین­سازی در موضوعات گوناگون و از عناصر مختلف، توانمندسازی زنان، تولید بهانه­های حقوق بشری علیه ایران و گزارش به مبادی تعیین شده، توانمندسازی سندیکاهای تحت امر، آموزش وجوه مختلف نافرمانی مدنی، پرورش رهبران جوانِ گوش به فرمان، کنشگری به‌اصطلاح مدنی، خبرنگاری و خبرسازی در دوره بحران، کنشگری در توسعه اجتماعی و مدنی، آموزش جنبش­های آنلاین، آموزش امنیت ارتباطات در فضای مجازی، دوره­های آموزش وکالت رایگان برای حمایت از همکاران پروژه­های آمریکایی، دوره آموزش­های حمایتی از حقوق گروه­های منحرف جنسی، آموزش روند مدیریت فرآیند مطالبه برای تغییر قوانین، راه­اندازی کلینیک­های حقوقی با هدف القای ناکارآمدی دستگاه قضایی، تعریف اقشار و نقش­ها برای فعالین مدنی در چارچوب کودتاهای رنگین و پشتیبانی از اغتشاشگران خیابانی، ترویج شهروند خبرنگاری مورد نیاز آمریکا، شبکه­سازی از عناصر مشهور، همسو و تأثیرگذار اجتماعی و…

۳/۳- محل برگزاری دوره­های آموزشی تاکنون کشورهایی همچون ترکیه، امارات، هلند، ارمنستان، گرجستان، مالزی، اندونزی، تایلند، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، ایتالیا، جزیره سیشل (در اقیانوس هند) بوده که با آگاهی یا بدون آگاهی دولت­های مذکور تشکیل داده­اند. همچنان­که ملاحظه می­شود محل برگزاری دوره­ها غالباً کشورهایی است که برای سفر اتباع ایرانی نیازمند ویزا نباشند و در مواردی که ویزا لازم باشد، با حمایت نمایندگی­های آمریکا و تحت پوشش ویزاهای توریستی یا علمی اقدام می­شود.

۴/۳- تعدادی از سازمان­های برگزار کننده­ی دوره­ها تحت عناوین واقعی یا جعلی همچون اتحاد برای ایران، عدالت برای ایران، آیرکس، خانه­ی آزادی، اِسمال مدیا، بنیاد سیامک پورزند، ائتلاف ایمپکت ایران، توانا تک، بنیاد عبدالرحمن برومند، کانون مدافعان حقوق بشر (به سرکردگی شیرین عبادی)، مؤسسه­ی یلدا و افراد ایرانی خودفروخته­ی شناسایی شده و عناصر آمریکایی اطلاعاتی، نظامی و سیاسی بوده­اند. مؤسسات و افراد پیشگفته هر کدام بر یک قشر و صنف و جنسیّت تمرکز دارند.

۵/۳- هزینه­ی دوره­ها اعم از بلیط رفت و برگشت به کشور هدف، هزینه هتل محل اقامت، غذا و برنامه­های تفریح و سرگرمی و هدایا توسط برگزارکنندگان دوره­ها پرداخت می­شود. مثلاً هزینه­ی دوره­ی آموزشی چند روزه­ی برگزار شده در کشور گرجستان توسط عنصر آواره و عضو فراکسیون اصلاحات در مجلس ششم، فاطمه حقیقت جو پرداخت شده است! (به عبارت دقیق‌تر او صرفاً مأمور پرداخت از طرف کارفرمای آمریکایی بوده است)

۶/۳- گرچه این دوره­ها بیش از هر کشوری علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شوند اما طبق اطلاعات موجود، حسب ضرورت (از نظر رژیم آمریکا) و در مواردی که قصد مُجاب­سازی کشورهای دیگر را داشته باشند، از روش­های مشابه علیه آن­ها استفاده می­نمایند که تعدادی از مصادیق، در تبادلات اطلاعاتی با برخی از کشورها، به اطلاع آن­ها رسیده و از این پس نیز حسب مورد به اطلاع آن­ها خواهد رسید.

۷/۳- با توجه به حضور منابع اطلاعاتی ما در تعدادی از دوره­های فوق­الاشاره لذا مفاد آموزشی دوره­های مذکور و عناصر شرکت کننده در آن­ها در اختیار بوده، و بنا به ضرورت تعدادی از شرکت کنندگان بازداشت، تعدادی از آن­ها جلب همکاری و عده­یی دیگر تحت نظر سربازان گمنام امام زمان (عج) می­باشند و از ارتباطات آن­ها با مراکز موردنظر برای حفظ اشراف اطلاعاتی استفاده می‌شود.

۸/۳- ردّ اطلاعاتی و عملّیاتی تعدادی از عناصر مذکور در اغتشاشات اخیر و پیش از آن نیز مشاهده و حسب مورد اقدام مقتضی به­عمل آمده است. به­عنوان مثال انتشار اولین عکس از مرحومه امینی روی تخت بیمارستان توسط «ن. ح» صورت گرفت که از آموزش­دیدگان همین دوره­ها در خارج از کشور بود. او با استفاده از پوشش خبرنگاری از اولین افرادی بود که در بیمارستان حضور و استقرار یافته، به تحریک بستگان متوفی و ارسال اخبار جهت­دار پرداخت. همچنین است اقدامات «الف. م» که با استفاده از همان پوشش با حضور فوری در شهرستان سقز، به تحریک اطرافیان مرحومه، کارگردانی برخی صحنه­ها و انعکاس اخبار و تصاویر جهت­دار از مراسم تشییع، تدفین و تجمعاتِ شکل­گرفته در آن شهر به ایفای مأموریت پرداخت. این فرد نیز آموزش­دیده­ی دوره­های رژیم مافیایی آمریکا در کشورهای خارجی است؛ ضمن آن­که هر دو نفر نقش منابع اولیه­ی خبرسازی برای رسانه­های بیگانه را ایفا کرده­اند.

در این­جا و به­عنوان نمونه­یی از کارکرد این مؤسسات و دوره­های آموزشی، اشاره­یی به اظهارات صریح مدیر مؤسسه­ی اعانه­ی ملّی برای دموکراسی می­شود که بیانگر کارکرد اصلی و پشت پرده­ی آن­ها می­باشد. وی می­گوید : «کاری که ۲۵ سال قبل سازمان C.I.A به­صورت پنهانی و با جاسوسی انجام می­داد، امروز ما از طریق مؤسسات و در بستر آموزش انجام می­دهیم!».

۴ – نقش اندیشکده­ها و مؤسسات آمریکایی و غربی

طی ماه­های گذشته، اندیشکده­ها و مؤسسات آمریکایی- صهیونیستی و غربی به نظریه­پردازی و انگاره­سازی پیرامون نقش زنان در حوادث پیش روی ایران پرداخته­اند و این مبانی در محتویات محصولات آنان گفتمان سازی شده است. این اندیشکده­ها به مثابه مغز متفکر جریان تحریف، با بزرگ­نمایی یا کوچک­نمایی هدف­دار وقایع در قالب توصیه­نامه­هایی که به دستور کار فرمایان خود ارائه ­می­دهند، بر حجم توهمات مقامات رسمی آمریکا نسبت به ماهیت وقایع می­افزایند. به­عنوان نمونه به یکی از القائات اندیشکده­ی میدل ایست (۴)(MEI) اشاره می­شود. این اندیشکده در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ آورده است: «در شرایط کنونی ایران، جریانات مختلف سیاسی، از سوسیالیست­ها گرفته تا لیبرال­ها و از سلطنت­طلب­ها تا جمهوری خواهان، همگی با یکدیگر همکاری می­کنند تا جایگزینی جدی برای جمهوری اسلامی ایجاد نمایند و زنان نقش اصلی را در این تلاش ایفا می‌کنند.»

اما غالباً مأموریت این اندیشکده­ها با گذر از پوشش گفتمان­سازی و ارائه­ی توصیه­نامه، با یک یا چند واسطه وارد حوزه­های جنگ خیابانی می­شوند. نمونه­ی آن بنیاد ملّی برای دفاع از دموکراسی‌ها (۵)(FDD) است؛ تشکیلاتی با وابستگی به دولت‌های صهیونیستی و ایالات متحده که دارای ارتباط گسترده با افسران سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و سرویس­های رژیم غاصب است. این تشکیلات کاملاً اطلاعاتی عمل می­کند و تمرکز ویژه­یی بر جمهوری اسلامی تحت عنوان «پروژه­ی ایران» دارد.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی