تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1402 - 6:41
15 بازدید
کد خبر : 2667

الناز طاهری

اهم اقدامات ۸ ماهه شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان شرقی

اهم اقدامات ۸ ماهه شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان شرقی
با توجه به استقبال سرمايه گذاران از شهرك صنعتي بعثت با اقدامات انجام گرفته عمليات آماده سازي اجراي پروژه هاي زيرساختي فاز 600 هكتاري توسعه و فاز عملياتي شهرك صنعتي بعثت با سرمايه گذاري بالغ بر سه هزار ميليارد ريال آغاز شد.

اهم اقدامات ۸ ماهه شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان شرقی

 

 

 

 

شروع عملیات عمرانی فاز ۶۰۰ هکتاری توسعه و فاز عملیاتی شهرک صنعتی بعثت سجاد مطلبی گفت : با توجه به استقبال سرمایه گذاران از شهرک صنعتی بعثت با اقدامات انجام گرفته عملیات آماده سازی اجرای پروژه های زیرساختی فاز ۶۰۰ هکتاری توسعه و فاز عملیاتی شهرک صنعتی بعثت با سرمایه گذاری بالغ بر سه هزار میلیارد ریال آغاز شد.

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان با اشاره به ضرورت آغار عملیات عمرانی ۶۰۰ هکتاری بعثت افزود : با توجه به ظرفیت های قابل توجه این شهرک های صنعتی در حال حاضر ۳۲۱ قرارداد در شهرک صنعتی بعثت با متقاضیان منعقد شده است مطلبی گفت : طی آغاز این عملیات پروژه خاکبرداری، خاکریزی و جدول گذاری در فاز ۶۰۰ هکتاری بعثت شروع شد.

شهرک صنعتی بعثت، بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه است که توانایی ایجاد اشتغال برای صدها هزار نفر ازجوانان استان را خواهد داشت در ۲۰ کیلومتری تبریز در مساحتی حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ هکتار در حال ساخت است.

وی درخصوص تکمیل نواقصات زیرساختی فاز توسعه شهرکهای صنعتی شهید سلیمی، سنگ شهر و فاز توسعه ۴۰۰ هکتاری بعثت افزود : این نواقصات شامل اجرای خیابان سازی، شبکه برق ۲۰ کیلوولت و شبکه توزیع و خط انتقال آب می باشد.

سجاد مطلبی با اشاره به تداوم عملیات اجرایی فاز توسعه شهرک صنعتی عالی نسب گفت : عملیات اجرایی فاز توسعه شهرک صنعتی عالی نسب به مساحت تقریبی ۲۸۳ هکتار از جمله عملیات آماده سازی و اجرای شبکه معابر شروع گردیده است.

سجاد مطلبی افزود : آئین واگذاری ۶ هزار سند شهرک‌های صنعتی و واحدهای تولیدی استان آذربایجان شرقی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رییس قوه قضاییه در مرداد ماه برگزار شد و این اسناد حدنگاری در ۱۴ شهرک صنعتی با مساحت ۲ هزار و ۲۲۸ هکتار صادر شده‌ است.

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان از اخذ سند مالکیت و مادر اراضی فاز توسعه شهرک صنعتی آخولای تبریز خبر داد و گفت : اخذ سند مالکیت و مادر اراضی فاز توسعه شهرک صنعتی آخولای تبریز به وسعت ۱۰۲ هکتار اخذ شد که این اقدام برای رفع مشکل تامین زمین برای سرمایه گذاران استان انجام شد

وی افزود : پروژه های زیرساختی و زیر بنایی به مبلغ تقریبی ۴۷۸۴ میلیارد ریال در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان در حال اجرا می باشد که بارز ترین آن می توان به آسفالت ریزی به مقدار ۳۰هزار تن در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان اشاره کرد.

سجاد مطلبی در ادامه از شروع عملیات احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی بناب خبر داد و گفت : احداث تصفیه خانه شهرک صنعتی بناب امسال شروع شده و شبکه های فاضلاب تصفیه خانه های عالی نسب و بیلوردی در حال تکمیل می باشد.

وی در خصوص تامین کسری آب شهرکهای صنعتی افزود : کسری آب شهرکهای صنعتی شهید سلیمانی، بستان آباد۲، سراب‌‌، مراغه و عجب شیر به مقدار ۷۰ لیتر در ثانیه با استفاده از آبهای زیر زمینی و سطحی با حفر چاه و اجرای شبکه های انتقال تامین گردید است.

سجاد مطلبی با اشاره به تامین برق در سطح شهرکها و نواحی صنعتی استان گفت : تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان برنامه و بودجه‌، برق منطقه ای و شرکت شهرکهای صنعتی استان در قالب موافقت نامه در ۹ شهرک و ناحیه صنعتی در قالب ۱۳ پروژه منعقد گردیده است.

سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان اظهار داشت : عملیات احداث شهرک صنعتی چاراویماق در فاز یکصد هکتاری با اجرای معابر و توزیع آب در حال اجرا می باشد.

وی در خصوص واگذاری در شهرکها و نواحی صنعتی استان گفت : تعداد ۱۶۸ قطعه زمین به سرمایه گذاران در سطح شهرکها و نواحی صنعتی از ابتدای سال ۱۴۰۲ واگذار گردیده است.

سجاد مطلبی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی اظهار داشت : برگزاری ۱۶۸ دوره آموزشی برای ۳۹۷۸ نفر از مدیران و پرسنل واحدهای تولیدی استان و همچنین برگزاری ۸ تور صنعتی برای ۱۹۱ نفر از مدیران واحدهای تولیدی و حمایت از ۱۵۰ واحد صنعتی جهت شرکت در نمایشگاههای داخل و خارج از کشور در سال ۱۴۰۲ انجام شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی