تاریخ انتشار : یکشنبه 20 فروردین 1402 - 7:56
20 بازدید
کد خبر : 997

آلوز: با پیر اهن تراکتور به دنبال رکوردشکنی در لیگ برتر هستم

آلوز: با پیر اهن تراکتور به دنبال رکوردشکنی در لیگ برتر هستم

به گزارش تبریز قدیم به نقل ازفارس به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ریکاردو آلوز بازیکن پرتغالی این فصل در تیم تراکتور درخشان شده و با ۱۲ پاس گل، بهترین پاسور لیگ برتر بوده و بعید به نظر می‌رسد کسی در این فصل بتواند آمار وی را بگیرد. آلوز که متولد سال ۱۹۹۳ است در

به گزارش تبریز قدیم به نقل ازفارس

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، ریکاردو آلوز بازیکن پرتغالی این فصل در تیم تراکتور درخشان شده و با ۱۲ پاس گل، بهترین پاسور لیگ برتر بوده و بعید به نظر می‌رسد کسی در این فصل بتواند آمار وی را بگیرد. آلوز که متولد سال ۱۹۹۳ است در گفت و گو با خبرنگار فارس در تبریز در مورد شروع فوتبالش گفت: پسرعموهایم فوتبال بازی می‌کردند و نه به صورت حرفه‌ای و پدرم هم به فوتبال علاقه داشته و خود به صورت آماتور بازی کرده بود اما به دلایل متعدد نتوانسته بود به سطح حرفه‌ای برسد. ما در فامیل‌مان ۶ نفر فوتبالیست داشتیم که یکی از پسرعموهایم در تیم ویتوریا در لیگ برتر پرتغال بازی می‌کند و اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند آینده درخشانی داشته باشد.

ریکاردو آلوز بازیکن آکادمی تیم پورتو بود که هیچ وقت به تیم اصلی راه نیافت. وی در این مورد می‌گوید: من این شانس را داشتم که یک فصل در تیم پورتو حضور داشته باشم. در پورتو رقابت بین بازیکنان خیلی سنگینه است و مانند امروز نیست که از بازیکنان آکادمی حمایت کنند. این را هم اضافه کنم که من آماده بازی برای تیم اصلی نبودم و زمانی هم برای رسیدن به سطح این تیم نداشتم. اون زمان ژائو موتینیو، خامس، هالک و فرناندو در تیم بودند و یک بازیکن آکادمی خیلی سخت بود با این بازیکنان رقابت کند. اما من درباره خودم صحبت می کنم و من آمادگی مورد انتظار تیم پورتو در آن دوره بازیه زمانی را نداشتم و نتوانستم برای تیم اصلی پورتو بازی نماینم

پورتو بهترین انتخاب طارمی 

وی در مورد درخشش مهدی طارمی بازیکن ایرانی تیم پورتو گفت: البته وقتی تو به سطح بازی در پورتو می‌رسی می‌توانی هر جایی را که دوست داری بازی کنی. چون پورتو یک تیم با کلاس جهانی است و عناوین زیادی در لیگ های مختلف اروپا را کسب کرده است. طارمی در تیمی است که به‌ نظرم برای یک گزینه عالی محسوب می‌شود به خاطر سبک بازی که پورتو دارد و همه بازیکنانش می‌خواهند روز به روز بهتر شوند، طارمی در لیگ قهرمانان بازی می‌کند که بالاترین سطح بوده و این فوق‌العاده است و به نظر من طارمی بهترین انتخاب ممکن را انجام داده است. شهر پورتو، هواداران پورتو و تاریخچه پورتو بهترین انتخابی بود که طارمی می‌توانست انجام دهد.

چه کسی آلوز را به تراکتور آورد؟

بهترین گل‌ساز‌ لیگ برتر در مورد اینکه بردیف مربی که وی را به تیم تراکتور آورد، گفت: سال پیش غیرت قراقستان بودم که مربی‌اش آقای بردیف که چهره شناخته شده‌ای در روسیه بود و وی یک مربی قابل احترام هستند و من به ایشان علاقه زیادی دارم نه به خاطر عناوین و افتخاراتی که کسب کرده، بلکه به خاطر علافه مردم به شخصیت بردیف و رفتارش با همه عوامل باشگاه محترمانه بوده و طبیعتا همه در باشگاه به وی علاقمند بودند برای من صداقت از همه چیز دیگر مهمتر است حتی از فوتبال و تاکتیک‌ها و سیستم‌هایش.

چگونه با فوتبال تراکتور آشنا شده و در این تیم حضور یافت؟

ریکاردو آلوز در مورد شناختش از پرتغالی‌های تراکتور و در راس آن تونی اولیویرا سرمربی سابق تیم تراکتور عنوان کرد: من با تونی اولیویرا آشنا بوده و با پسرش آنتنیو را هم بیشتر می‌شناسم چون هر دو در لیگ اسلوونی بودیم و من در تیم المپیالوبلیانی بودم و آنتونیو در تیم هوادار این کشور دستیار بود و یک بار تونی به اسلوونی آمد تا پسرش را ببیند و آن دقیقا مصادف بود با بازی با تیم ما. یک دیدار دسته جمعی به صرف غذا با هم داشتیم یادم نیست همسر من بود یا نه و آنتونیو با پسرش و چند نفر دیگر بودند. خیلی روز خوبی بود و اتفاقا در مورد تیم تراکتور هم در دوره ای که حضور داشتند صحبت کردند. زمانی که من با تیم تراکتور قرارداد بستم با آنتونیو صحبت کرده و وی صحبت‌های فوق العاده‌ای در مورد تیم تراکتور، شهر تبریزو هوادارانش بهم گفت.

تراکتور برای خانواده اولیویرا مثل خانه و خانواده است.  آنها بابت بستن قرارداد من با تراکتور بسیار خوشحال شدند، چون هم من و هم تیم تراکتور را دوست دارند.

وی در مورد شناخت قبلی اش در مورد تیم تراکتور گفت: اگر سال‌های قبل از من راجع تراکتور می پرسیدید چیزی نمی دانستم، اما حالا که در این تیم هستم می دانم که این تیم، هوادارانش و شهرش چقدر بزرگ هستند و الان اطلاعات کاملی از تیم ترکتور دارم.

چقدر از فوتبال ایران شناخت داشت؟

آلوز در مورد شناختش از فوتبال ایران گفت: سردار را می‌شناختم چون مقابل هم بازی کرده بودیم و مهدی طارمی هم که در پورتو بازی کرده است و قبلا فقط این دو را از فوتبال ایران می‌شناختم. کیفیت لیگ ایران من را تحت تاثیر قرار داد چون لیگ پرفشاری است و بازی آسانی پیش رو نداریم. بازی در لیگ ایران آسان نیست و باید تمام توانت را به کار بگیری. اگر صد در صد آماده نباشی بازیکنان ایران باکیفیتی هتند که جای تو در ترکیب تیم قرار گیرند.

ریکاردو با ۱۲ پاس گل، تنها ۲ پاس دیگر برای رسیدن به رکورد لیگ برتر فاصله دارد. وی در این مورد گفت: همیشه ترجیح می‌دهم پاس گل دهم. به خاطر موقعیتم در زمین بازی که هافبک هستم و این برای من بهتر است و دوست دارم هم تیمی هایم را خوشحال کنم. وقتی پاس گل می دهی انگاری به هم تیمی ات هدیه داده ای و من چنین حسی خوشحال کردن دیگران را دوست دارم و برای همین دوست دارم پاس گل دهم و از حس شادی هم تیمی ام لذت می‌بردم. باید اضافه کنم به تعداد پاس گل هایم قبلا فکر نکرده بودم اما حالا که به رکورد ۱۴ پاس گل نزدیک هستم برای شکستن این رکورد خواهم جنگید.

چرا هواداران تراکتور  وی را مهندس صدا می‌کنند؟

وی در مورد لقب هوادارانش تراکتور که وی را مهندس صدا می‌کنند ابراز داشت: جو ورزشگاه یادگار شگفت‌انگیز است و قبلا چنین تجربه ای نداشتم. روز اولی که به تیم تراکتور پیوستم نمی دانستم چنین هواداران پرشوری دارد. هر روز بیشتر تحت تاثیر تشویق هواداران قرار می گیرم. درست است من پاس گل می دهم و خوب بازی می کنم اما تشویق هواداران تراکتور شامل همه بازیکنان تیم می باشد و وقتی در خیابان بازیکنان تیم تراکتور را می بییند مثل الگو نگاه می‌کنند و این نوع تشویق و توجه حس خوبی خصوصا به بازیکنان خارجی می‌دهد.

وی افزود: من از هواداران تیم تراکتور بسیار ممنون هستم که اینقدر به من لطف دارند. هر بازی تشویق و محبتی را می‌بینم که قبلا تجربه نکرده بودم.

بازیکن تراکتور بیان داشت: ما پرتغالی‌ها دقیقا مانند شما ایرانی‌ها آدم‌های خونگرمی هستیم و برای همین ارتباط مان با هم خوب و صمیمی است. اگر یک ایرانی به پرتغال بیاد خواهد دید که چقدر فرهنگ دو کشور نزدیک و شبیه هم است و مردم تبریز در مهمان نوازی و خونگرمی بهترین هستند.

نظرت در مورد سرمربی تراکتور؟

ریکاردو در مورد خمز سرمربی تیم تراکتور هم گفت: خمز یک سبک جدید و ایده‌های متفاوت به فوتبال ایران آورده است و من این سبک را می‌پسندم چون فوتبال بازی کردن در این سبک را دوست دارم و گواردیولا و مربیان دیگر هم می بینم که این سبک را پیاده می‌کنند و فوتبال مثل یک برنامه تلویزیونی است اگر خوب بازی کنی مردم می‌فهمند و خوشحال می‌شوند و ما می خواهیم برای هواداران تیم بازی کنیم و آنها را خوشحال کنیم و سبک خمز به سمت این فوتبال است.

انتهای پیام/۶۰۰۱۷

 

 
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

منبع خبر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

فرهنگی

اخبار سیاسی